O nás

FK Čadca je amatérsky futbalový klub so storočnou históriou, ktorý bol oficiálne založený v roku 1921. Klub má bohatú históriu, pričom v minulosti pôsobil aj v I. SNL . Ide o jeden z tradičných klubov v regióne. Názov futbalového klubu bol v minulosti TJJ ZZO ČADCA a neskôr sa premenoval na FK ČADCA. Domovským stánkom je MESTSKÝ ŠTADIÓN v ČADCI v športovom areáli na ulici Športovcom s kapacitou 10 000 miest, z toho 600 miest na sedenie. Mužské mužstvo aktuálne pôsobí v IV. Lige – Majstrovstvá regiónu, ktorá je pod hlavičkou Stredoslovenského Futbalového Zväzu (SSFZ). Klub tvorí cca 200 hráčov, pričom väčšinou  z nich sú mládežnícky hráči pôsobiacich v rôznych súťažiach.

Vízia klubu

Víziou klubu je, vytvoriť pre mládež a mužov dôstojné podmienky, skvalitniť tréningový proces, mať kvalitných trénerov a vychovať dobrých ľudí a šikovných futbalistov , pričom dôležitosť kladieme okrem športovej stránky prípravy aj na stránku osobnostnú. Z uvedeného dôvodu  sme urobili krok a uzatvorili sme dohodu o spolupráci s futbalovou školou COERVER COACHING. Postupne máme v pláne doplniť kvalitných trénerov aby mohli deti individuálne rásť a v Čadci vyrastali aj naďalej kvalitní hráči ako Rastislav Michalík, Ľubomír Michalík, Peter Kleščík, Marián Jarabica a iní. Chceme aby klub napredoval, odohral kvalitné zápasy, zlepšil podmienky na trénovanie, máme záujem zlepšiť medziľudské vzťahy, dosiahnúť spoločný cieľ a mať spoločné zážitky spojené s futbalom. V neposlednom rade zastabilizovať A -tím, zapracovať postupne odchovancov do seniorského futbalu, zlepšiť členské základne, poskytnúť individuálne tréningy, inovovať tréningový proces, zvýšiť kvalitu licencovaných trénerov a zmodernizovať areál klubu, tak, aby naši futbalisti nemuseli dochádzať za tréningovým procesom do okolitých miest a obcí.